Lité potěry

Jsou používány při výstavbě rodinných domů, bytů, ale i v průmyslových stavbách, nahrazují a nastupují na místo klasických betonových podlah, protože lité podlahy mají oproti betonovým celou řadu výhod.

Proč jsou lité podlahy tak vyhledávané?

 1. Kvalitní a hladký povrch vám přinese úsporu při pokládce finální krytiny jako je dlažba, plovoucí podlaha a další, protože nebudete muset platit za stěrkovací materiály. Lité podlahy jsou po penetraci připravené na pokládku finální podlahové krytiny.
 2. Časová úspora! Lití podlah v běžném rodinném domě nezabere ani celý den a 24-48 hodin je podlaha pochůzná.
 3. V případě podlahového vytápění – rychleji a lépe se prohřívají, mají lepší tepelnou vodivost.
 4. Při realizaci podlahy odpadá náročné navážení betonu do stavby, hlazení a používání nářadí při kterém je možné poničit instalaci topení a jiných rozvodů.

Anhydritové a anhymentové podlahy

Suché směsi jsou dodávány jako podlahová souvrství, jejichž vrchní vrstvou jsou samonivelační potěry vyrobené na bázi sádry. Mokrá směs je plnohodnotnou alternativou ke všem druhům suchých směsí a potěrů, avšak jeden rozdíl tady přece jenom je, jsou na bázi síranu vápenatého. U obou těchto směsí lze na tyto potěry aplikovat finální povrchovou úpravu místnosti (parkety, koberec, dlažba). Podlahové souvrství je plně oddilatováno od svislých i vodorovných nosných konstrukcí a konstrukcí prostupujících a jsou tedy podlahami plovoucími. Tyto podlahová souvrství jsou vhodná pro budovy bytové výstavby a pro budovy občanské vybavenosti. Podlahová souvrství je možno konstruovat jako dutá nebo dvojitá (s mezerou pro rozvody).


Dále jsou tyto potěry vhodné jako zálivka podlahového topení. Anhydritová podlaha představuje nástupce betonových podlah pro občanskou výstavbu a lehký průmysl. Anhydritové podlahy jsou nejmodernější způsob realizace podlahových konstrukcí. Vynikají vysokou pevností v tlaku i tahu za ohybu, jsou ideální jako těžké plovoucí podlahy, kdy podklad je tvořen z tepelné nebo kročejové izolace, které se vyznačují vysokou stlačitelností. Anhydritová podlaha je ideální krycí vrstva pro podlahové topení a to hned z několika důvodů, zejména pak rychlejším prohřátím anhydritové vrstvy, které je docíleno vyšší homogenitou materiálu. Zlepšení tepelného odporu izolační vrstvy zvýšením její skladby na úkor anhydritu, který se ukládá až o 30 mm menší vrstvě než cementové potěry!

Výhody oproti podlaze betonové

 • menší konstrukční tloušťka
 • menší zatížení konstrukce
 • lepší tepelná vodivost - vhodné pro podlahové topení
 • bezespáré plochy - až 600 m2
 • nivelace - rovné podlahy je možné docílit velmi snadno

Litý potěr Anhyment – výhody pro podlahové topení

 • Lze jej použít pro zalití kabelů jak teplovodního, tak i elektrického podlahového vytápění.
 • Vhodný jak pro topné kabely v systémových deskách, tak i pro kabely ukládané ve vodících lištách.
 • Lze na něj pokládat prakticky všechny druhy nášlapných vrstev – krytin, které jsou vhodné pro použití s podlahovým topením – parkety, plovoucí laminátové podlahy, keramické dlaždice, mramor, přírodní kamenivo, povlakové kryty z textilií.
 • Vysoká pevnost a nižší hmotnost Anhymentu oproti cementovým potěrům umožňuje realizaci vyšších tepelněizolačních vrstev.
 • Již po sedmi dnech od nalití lze začít s vytápěním.

Potěry vždy provádí naši kvalifikovaní pracovníci, kteří se pravidelně účastní školení a mají tak možnost sledovat nové trendy a postupy.

Naši partneři

© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít